Stará Lesná/Kežmarok 2. októbra (TASR) - V Starej Lesnej v okrese Kežmarok došlo dnes krátko po jedenástej hodine k požiaru rodinného domu, pri ktorom sa zranil 45-ročný majiteľ.
\"Na mieste zasahovali tri cisterny so šiestimi hasičmi z Kežmarku a ďalšia cisterna prišla z Popradu, keďže sme predpokladali problémy s vodou, \" uviedol pre TASR krátko po skončení zásahu riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Kežmarku Erich Lauf.
Škodu predbežne odhadli na milión korún, uchránené hodnoty na päť miliónov korún. Riaditeľ doplnil, že na miesto privolali záchranárov zo stanice Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) v Novom Smokovci, ktorí ošetrili zraneného majiteľa.
\"Muž sa krátko pohyboval v horiacom dome, pričom sa nadýchal dymových splodín a utrpel popáleniny prvého stupňa v tvárovej časti hlavy. Pri plnom vedomí, v stabilizovanom stave sme ho transportovali do popradskej nemocnice, \" uviedla vedúca zásahového tímu stanice ZZS v Novom Smokovci MUDr. Patrícia Krajňáková.
Likvidácia požiaru trvala približne tri hodiny. Podľa riaditeľa HaZZ v Kežmarku pravdepodobnou príčinou mohla byť zabudnutá horiaca cigareta. Od začiatku roka zaznamenali kežmarskí hasiči už 415 výjazdov.